RFID / Farabi Kütüphane RFID Yazılımı

Farabi RFID Yazılımı, kütüphane materyallerinin RF etiketleri ile takip edilip detaylı raporlandırmasını yapan, okuyucu ilişkileri yönetimi sağlayan web tabanlı bir RFID çözüm paketidir. Bu yazılımın sahip olduğu yetenekler ile kütüphane süreçlerininin yönetim ve takibini eskisine oranla çok daha rahat ve hızlı gerçekleştirmekle kalmaz, sunduğumuz pek çok diğer özellikle standart kütüphanecilik işlemlerini daha efektif gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikler

Güvenlik Kapısı

Kütüphane girişine yerleştirilen ve radyo frekansında dalga yayarak kontrol yapan güvenlik kapısı sayesinde materyallerin kullanımını kontrol edebilirsiniz. Okuyucular, ödünç alma işlemini gerçekleştirmeden bir kitabı çıkarmak istediklerinde alarm veren bu uygulama, standart kütüphane güvenlik uygulamalarının önüne geçerek kapı hareketlerini rapor olarak sunmaktadır.

Detaylı Raporlandırma

Farabi RFID yazılımı ile kütüphanede bugün en çok kullanılan materyali bulmaktan okuyucularn kütüphane ziyaret zamanlarına ve çekilen fotokopilere kadar onlarca rapor otomatik olarak oluşturulur ve size sunulur. Bu raporlara anlık olarak erişebileceğiniz gibi isterseniz word, excel veya pdf formatında dışarı aktarabilirsiniz.

Okuyucu İlişkileri Yönetimi

Farabi RFID yazılımı ile okuyucu ilişkilerinizi tek bir yerden yönetebilirsiniz. Bir okuyucunuzun kütüphanenizde kullandığı materyaller ile ilgili detaylı raporlar alabilir ve taleplere göre koleksiyonunuzun gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Kolay Etiketleme

RFID sistemlerinin mihenk taşı olan RF etiketleri yazdırmak Farabi RFID yazılımı ile oldukça kolaydır. İster bilgisayarınızdan, ister etiket yazıcısından isterseniz el terminalinden etiket düzenlemelerini yapabilirsiniz.

Gelişmiş El Terminali Fonksiyonları

RFID el terminali ile etiketleme ve etiket kontrol etme özelliklerinin yanı sıra fotokopi ve okuyucu eşleştirme, kitap arama ve sayım gibi işlemleri zahmetsizce yapabilirsiniz.

Kullanıcı Yetkilendirme

Yazılımı kullanan personelin yetkilerini kontrol edebilir, hangi modüle erişip hangilerine erişemeyeceğini belirleyebilirsiniz.